Co je to AIRSOFT?
13:27 16.02.2009
...
...
...
...
...
AIRSOFT


Airsoft je adrenalinový sport simulující reálné bojové situace. Zároveň jde o trénink bojové taktiky, týmové akce a v neposlední řadě i přežití v boji či v samotné přírodě. Princip je podobný paintballu,breitling replica watches rozdíl je však v používaných zbraních a munice.


Airsoftové zbraně jsou vzduchové zbraně a jsou věrnými kopiemi skutečných zbraní v měřítku 1:1. Střílí se lehkými plastovými kuličkami (nazývané též BBčka) s průměrem 6 mm a s hmotností od 0,12 – do 0,43 gramu. Vystřelené kuličky mají podle typu a kvality zbraně rychlost kolem 100 metrů za vteřinu a zásah airsoftovou kuličkou je zcela jistě méně bolestivý než paintballovou. Při airsoftové hře je nevyhnutné a povinné používat ochranné prostředky (hlavně brýle), aby nedocházelo k újmám na zdraví.


Airsoft má výborný vliv na fyzickou kondici, zlepšuje reflexy, sebeovládání, práci v kolektivu, učí Vás poznávat sebe, ale i ostatní. Je to adrenalinová hra, kde každá malá chyba může znamenat Váš konec. Naučíte se jak splynout s prostředím, jak se pohybovat terénem, počkat si tu správnou chvíli pro střelbu, jak správně pracovat jako tým.


Hra je založená především na zásadách fair play.


Airsoftové akce


Airsoftové akce probíhají většinou podle dohodnutého scénáře a pravidel. Mnoho herních scénářů odpovídá reálným bojovým situacím. Může jít o činnost malé speciální jednotky proti přesile, dobývaní bunkru, záchrana rukojmího, obrana důležité pozice a mnoho jiných, prostě je možné vymyslet takřka cokoliv.


Podle prostředí se rozdělují dva typy her: OSB (Open Space Battle) – boj na otevřených prostranstvích (např. lesy) a CQB (Close Quater Battle) – boj v uzavřených prostorech (budovy), popřípadě kombinace. Hry mohou trvat několik desítek minut avšak i několik hodin, vše záleží na organizaci. Konají se také celodenní a vícedenní nonstop hry, při kterých se většinou simuluje nějaký vojenský konflikt (reálny nebo vymyšlený).


Airsoftové zbraně


V airsoftu se používají 3 typy zbraní: manuální, plynové a elektrické.


Ve všech těchto zbraních se využívá tlak plynu k vystřelení kuličky z hlavně.
V plynových zbraních je hnací silou speciální plyn.
V manuálních a elektrických zbraních se využívá vzduch stlačený pístem, který je hnaný pružinou. Manuální zbraně je třeba před každým výstřelem natáhnout. 
V elektrických zbraních je píst natahován elektromotorem, který je napájený akumulátorem. Elektrické zbraně, nazývané též AEG, jsou nejšpičkovějším typem, ale také nejdražším. Jejich výhoda spočívá v automatické střelbě, která je nejvěrnější napodobeninou střelby ze skutečných zbraní. Elektrické zbraně se dají dobře upgradovat a tým získají podstatně vyšší přesnost a dostřel na několik desítek metrů. perfectap.us


Nejdůležitější zkratky a pojmenovaní používané v airsoftu:AEG – Automatic Electric Gun (automatická elektrická zbraň)

AEP – Automatic Electric Pistol (automatická elektrická pištoľ)

GBB – Gas Blow Back (plynová zbraň se systémem Blow Back)

NBB / GNB – Non Blow Back (plynová zbraň bez systému Blow Back)

Blow Back – Součást plynových zbraních, která vytváří zpětný pohyb závěru při střelbě

OSB – Open Space Battle (boj na otevřených prostranstvích)

CQB – Close Quarter Battle (boj v uzavřených prostorách)

BBčka – Označeni pro airsoftové střelivo

Tlačák – Tlačný zásobník pro AEG, který má menší kapacitu, ale nemusí se „dotáčet“

Točák – Natahovací zásobník pro AEG, který má velkou kapacitu, ale musí se průběžně „dotáčet“

Hop Up – Zařízení udělující kuličce zpětnou rotaci, (narovnává balistickou křivku) a v podstatně zvyšuje dostřel

Semi / Auto – Jednotlivé rány / Automatický mód střelby

PMR – Personal Mobile Radio (vysílačka – interkom)
Převzato a přeloženo z eforce-airsoft.com