Informace

Co je to AIRSOFT?

Airsoft je adrenalinový sport simulující reálné bojové situace. Zároveň jde o trénink bojové taktiky, týmové akce a v neposlední řadě i přežití v boji či v samotné přírodě. Princip je podobný paintballu, rozdíl je však v používaných zbraních a munice. 

Airsoftové zbraně jsou vzduchové zbraně a jsou věrnými kopiemi skutečných zbraní v měřítku 1:1. Střílí se lehkými plastovými kuličkami (nazývané též BBčka) s průměrem 6 mm a s hmotností od 0,12 – do 0,43 gramu. Vystřelené kuličky mají podle typu a kvality zbraně rychlost kolem 100 metrů za vteřinu a zásah airsoftovou kuličkou je zcela jistě méně bolestivý než paintballovou. Při airsoftové hře je nevyhnutné a povinné používat ochranné prostředky (hlavně brýle), aby nedocházelo k újmám na zdraví. 

Airsoft má výborný vliv na fyzickou kondici, zlepšuje reflexy, sebeovládání, práci v kolektivu, učí Vás poznávat sebe, ale i ostatní. Je to adrenalinová hra, kde každá malá chyba může znamenat Váš konec. Naučíte se jak splynout s prostředím, jak se pohybovat terénem, počkat si tu správnou chvíli pro střelbu, jak správně pracovat jako tým. 

Hra je založená především na zásadách fair play. 

Co jsou Airsoftové akce?

Airsoftové akce probíhají většinou podle dohodnutého scénáře a pravidel. Mnoho herních scénářů odpovídá reálným bojovým situacím. Může jít o činnost malé speciální jednotky proti přesile, dobývaní bunkru, záchrana rukojmího, obrana důležité pozice a mnoho jiných, prostě je možné vymyslet takřka cokoliv. 

Podle prostředí se rozdělují dva typy her: OSB (Open Space Battle) – boj na otevřených prostranstvích (např. lesy) a CQB (Close Quater Battle) – boj v uzavřených prostorech (budovy), popřípadě kombinace. Hry mohou trvat několik desítek minut avšak i několik hodin, vše záleží na organizaci. Konají se také celodenní a vícedenní nonstop hry, při kterých se většinou simuluje nějaký vojenský konflikt (reálny nebo vymyšlený). 

CO NABÍZÍME?

Hledáte nové možnosti pro Vaše nevšední zážitky? Potřebujete uspořádat adrenalinovou či firemní teambuildingovou akci? Hledáte zábavu se skupinkou přátel? Láká vás něco nového? Chcete si vyzkoušet airsoft? 

Pokud Vaše odpověď zní ANO, tak jste tady správně!!! Nabízíme: 

SLUŽBY - TEAMBUILDING 

Jak jednotlivcům, tak firemním zákazníkům se snažíme poskytnout v oblasti airsoftu komplexní služby za velmi přijatelné ceny. 

Nabízíme jak základní služby spočívající v zapůjčení kompletního airsoftového vybavení (automatické zbraně včetně příslušenství), tak i organizačně náročnějších aktivity (jako jsou turnaje, scénářové hry, vícedenní akce či firemní teambuildingové akce). 

AIRSOFTOVÝ AREÁL 

Nenabízíme jedno malé hřiště či jednu-dvě budovy, jako je to u většiny paintballových půjčoven. K dispozici pro Vaší hru je necelých 19 hektarů nejrůznějších ploch včetně zázemí. Popis areálu ZDE. 

PYROTECHNIKA 

Hru dokážeme okořenit i patřičnou dávkou pyrotechnických efektů (dýmovnice, granáty, nástražné pasti). 

OBČERSTVENÍ 

Jsme schopni zajistit občerstvení ve formě grilování, uzení nebo můžete okusit vojenské MRE (Meal Ready to Eat). Dle přání zákazníka lze zařídit i ostatní občerstvení (studená / teplá kuchyně, rauty, obložené mísy). 

ZÁBAVA - VEČÍRKY, PÁRTY 

Pokud chcete uspořádat oslavu, večírek či párty po skončení airsoftové akce, nebo pouze hledáte vhodné zázemí, kontaktujte nás. Na přání zákazníka jsme schopni zajistit výčepní techniku, hudební aparaturu či videoprojekci. 

PROTIVNÍCI 

Jestliže si chcete užít hru ve více lidech či hledáte kvalitní bojovníky, team SKWAT je Vám k dispozici. 

REKVIZITY 

V naší půjčovně nenabízíme pouze samostatné zbraně, ale také mnoho dalších potřebných rekvizit, které Vaší hře dodají tu pravou atmosféru! Jedná se např. o: 

- detektor kovů 
- PMR vysílačky 
- RPG 
- několik kusů vojenských beden 
- celty 
- maskovací sítě 
- polní lopatky 
- výstroj (sumky, pouzdra atd.) 
- benzínová centrála 
- BOJOVÉ VOZIDLO
- vojenská nosítka

UBYTOVÁNÍ 

V případě vícedenní akce jsme schopni zajistit ubytování ve stylovém srubu v blízkosti našeho airsoftového areálu. Více informací o této nabídce najdete na webu Bažantnice Ploužnice. 

FOTOGRAF 

Na Vaší akci můžeme pozvat i profesionální fotografku, která bude zaznamenávat každý Váš krok...:-) Ukázky z její práce najdete na webu Petra Menclová.cz 

Podle konkrétních požadavků klientů (s ohledem na náročnost a vybavenost akce) bude cena za doplňkové služby nastavena individuálně.

 

Airsoftové zbraně 

V airsoftu se používají 3 typy zbraní: manuální, plynové a elektrické. Ve všech těchto zbraních se využívá tlak plynu k vystřelení kuličky z hlavně. 

V plynových zbraních je hnací silou speciální plyn. 

V manuálních a elektrických zbraních se využívá vzduch stlačený pístem, který je hnaný pružinou. Manuální zbraně je třeba před každým výstřelem natáhnout.  

V elektrických zbraních je píst natahován elektromotorem, který je napájený akumulátorem. Elektrické zbraně, nazývané též AEG, jsou nejšpičkovějším typem, ale také nejdražším. Jejich výhoda spočívá v automatické střelbě, která je nejvěrnější napodobeninou střelby ze skutečných zbraní. Elektrické zbraně se dají dobře upgradovat a tým získají podstatně vyšší přesnost a dostřel na několik desítek metrů. 

V naší půjčovně půjčujeme pouze AEG zbraně.

Nejdůležitější zkratky a pojmenovaní používané v airsoftu: 

AEG – Automatic Electric Gun (automatická elektrická zbraň)

AEP – Automatic Electric Pistol (automatická elektrická pištoľ)

GBB – Gas Blow Back (plynová zbraň se systémem Blow Back)

NBB / GNB – Non Blow Back (plynová zbraň bez systému Blow Back)

Blow Back – Součást plynových zbraních, která vytváří zpětný pohyb závěru při střelbě

OSB – Open Space Battle (boj na otevřených prostranstvích)

CQB – Close Quarter Battle (boj v uzavřených prostorách)

BBčka – Označeni pro airsoftové střelivo

Tlačák – Tlačný zásobník pro AEG, který má menší kapacitu, ale nemusí se „dotáčet“

Točák – Natahovací zásobník pro AEG, který má velkou kapacitu, ale musí se průběžně „dotáčet“

Hop Up – Zařízení udělující kuličce zpětnou rotaci, (narovnává balistickou křivku) a v podstatně zvyšuje dostřel

Semi / Auto – Jednotlivé rány / Automatický mód střelby

PMR – Personal Mobile Radio (vysílačka – interkom)

Převzato a přeloženo z eforce-airsoft.com

 

Pravidla hry

1) Jestliže je hráč zasažen, oznámí hlasitě zásah a odebere se na mrtvolistě, které se určí před začátkem hry. Výjimkou je SUPER-FIGHT, tzn. že pokud je hráč zasažen, oznámí zásah, ale za nějaký čas (předem dohodnutý) se vrátí zpět do hry. 

2) Neplatí zásah odraženou kuličkou. Tzn. kuličkou, která z nějaké příčiny (překážky) výrazně změnila směr. 

3) Zásah platí i do volné časti oblečení. 

4) Žádný hráč nesmí simulovat zásah. 

5) Pokud je hráč omylem zasažen svým spojencem, je automaticky vyřazen ze hry. 

6) Zásah do zbraně je neplatný. Pokud se ovšem hráči dohodnou, že zásah do zbraně znamená zničení zbraně, musí tento hráč použít svou záložní zbraň. 

7) Z důvodu bezpečnosti je žádoucí, aby si každý během celé akce (hry) chránil svůj zrak (ochranné brýle, štít, maska...) a to až do doby, dokud není hra ukončena. 

8) Je povolena jakákoliv pyrotechnika (granáty, miny, nástražné pasti, dýmovnice atd.). 
V případě použití tříštivého (sřepinového) granátu platí automaticky zásah v okruhu 3 metrů od výbuchu, nebo zásah odletujícími střepinami v jakékoliv vzdálenosti. 
V případě použití min nebo jiných vybuchujících nástrah, platí taktéž automaticky zásah v okruhu 3 metrů nebo zásah v důsledku odletujících střepin. 

9) Pokud se někomu při akci porouchá zbraň, může si zbraň půjčit např. od spoluhráče. Pokud takovou možnost nemá, může dále pokračovat ve hře (např. jako špeh, zvěd...), dokud není zasažen. 

10) Hra nesmí probíhat jsou-li poblíž céčka (civilisté). Když tento případ nastane, hra je automaticky přerušena do doby, než céčka opustí herní prostor. 

11) Je zakázáno jakéhokoliv fyzické násilí a užívání ostrých předmětů (nožů apod.) proti svému nepříteli..:-) 

AIRSOFT je jen hra, žádná válka nebo něco podobného, proto by se měl hrát v duchu FAIR PLAY. Předejde se tím zbytečným dohadům, mrzutostem a zdržování od samotné hry!!! 

Převzato ze SKWAT.cz